niedziela, 20 września 2015

Budowa (remont) domu ? - o czym warto pamiętać

Urządzając mieszkanie, wiele osób postanawia zrezygnować z tradycyjnych drzwi na rzecz drzwi przesuwnych. Jest to rozwiązanie posiadające bardzo wiele zalet, ale też i wymagające uwzględnienia kilku istotnych aspektów. Co zatem należy mieć na uwadze?
Drzwi przesuwne – w porównaniu tradycyjnymi – sprzyjają bardziej efektywnej aranżacji domowej przestrzeni głównie ze względu na to, że nie zajmują wiele miejsca. Dają wrażenie przestronności i pomagają podzielić dom na poszczególne strefy użytkowe. Przy okazji rozwiązują kilka problemów, jak chociażby ten dotyczący sposobu organizacji kuchni – jeśli ktoś jest rozdarty pomiędzy kuchnią otwartą a zamkniętą, koniecznie powinien pomyśleć o drzwiach przesuwnych. Sprawdzają się one zresztą doskonale i w wielu innych sytuacjach. Są o tyle uniwersalne, że świetnie pasują do rozmaitych stylizacji – nie tylko minimalistycznych. Aby dobrze się komponowały ze stylem domu, trzeba po prostu zdecydować się na model wykonany z odpowiedniego materiału – jeśli zaś o to chodzi, to drzwi przesuwne da się zrobić generalnie z tych wszystkich materiałów, których się używa do produkcji modeli tradycyjnych.
Przy wyborze drzwi przesuwnych koniecznie należy przyjrzeć się bliżej mechanizmowi odpowiedzialnemu za ich chowanie się. Sprawę trzeba sobie dokładnie przemyśleć ze stosownym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że z montażem nie będzie trudności. Bardzo wygodne w użytkowaniu są drzwi chowane w ścianie, niemniej jednak taka opcja wymaga uwzględnienia już na etapie projektowania domu, ponieważ wiąże się ona z koniecznością umieszczenia w ścianie niezbędnej konstrukcji. Znacznie łatwiejsze w montażu są drzwi wyposażone w mechanizm zewnętrzny bazujący na prowadnicy, ale ich minusem jest to, że później ciężko jest w efektywny i rozsądny sposób zagospodarować ścianę. W obydwu omawianych przypadkach musi się znaleźć miejsce na otwarte skrzydło drzwi, aby można było mówić o stuprocentowym komforcie korzystania z drzwi przesuwnych (bez tego drzwi nie dadzą się całkowicie otwierać).

2 komentarze:

  1. Takich złotych porad jest jeszcze wiele więcej. Remont to na pewno nie jest nic prostego. Przy meblowaniu firma http://chobotdesign.pl na pewno się przyda!

    OdpowiedzUsuń
  2. W całym wystroju ogromne znaczenie mają również meble. Jakie wybierasz? Jakie polecasz? Nie ukrywam, że z wyborem mebli to ja mam akurat największy problem, bo nie wiem, co będzie pasowało i co będzie funkcjonalne. Zależy mi na tym, aby meble nie były tylko zbieraczem kurzu. Marzy mi się też jak najbardziej odpowiednie przechowywanie. Szukałam, sprawdzałam i wiele wymarzonych mebli, które mi się podobają znalazłam w ofercie sklepu https://bestmeble4you.pl/13-krzesla . Wiele jest teraz sklepów meblowych online z bardzo fajną ofertą. Śmiało sprawdzajcie!

    OdpowiedzUsuń